Dikili Kesim

DİKİLİ KESİM

Gökbayrak Group 1991 yılında yeni bir girişim olarak ithal odun ve kömür sektörüne giriş yapmıştır. 2000'li yılların başına kadar bu alanda çalışmalarını başarılı şekilde gerçekleştirmiştir.

Zamanla orman ve su işleri bakanlığı tarafından gerçekleştirilen açık arttırma ihalelerine katılmaya başlamıştır. Bu süreçte Starwood, Yıldız Entegre, Kastamonu Entegre gibi şirketlerin tedarikçisi konumuna gelmiştir.
Yaptığı cesur makina yatırımları teknoloji ve gelişmeye verdiği önemle sektöründe adını duyurmaya başlamıştır. AFM Harvester, Sennebogen ve çift çeker traktörler ile makina parkurunu genişletmiştir.

2008 yılında Bursa ili ihalelerinden en fazla orman envali satın alan firma ödülüne laık görülmesi ile yaptığı yatırımların meyvesini toplamaya başlamıştır. 2013 yılında ise Devlet ihalelerinden en fazla orman envali satın alan firmalar sıralamasında Türkiye birincisi olmuştur.
Günümüzde Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Aydın, Isparta ve Antalya başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde dikili saha kesimi yapan firmamız yıllık 200.000 ton üretim kapasitesine sahiptir.